Εύκολα ο Πανιώνιος 4-1 τον Περαμαϊκό

Εύκολη νίκη και “3Χ3” για τον Πανιώνιο, που επικράτησε με 4-1 του Περαμαϊκού στη Νέα Σμύρνη.

Η ομάδα του Κώστα Γεωργιάδη έδωσε συνέχεια στα νικηφόρα αποτελέσματα, πέτυχε την τρίτη της διαδοχική νίκη και έφτασε τους εννέα βαθμούς στον βαθμολογικό πίνακα.

Ο Ιστορικός μπήκε πολύ δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και στο πρώτο 20λεπτο σημείωσε τρία τέρματα.

Στο 7′ με κεφαλιά ο Ποτουρίδης, μετά από κόρνερ του Γροντή άνοιξε το σκορ και 10 λεπτά αργότερα ο Γλυνος με ωραίο σουτ έκανε το 2-0. Τρια λεπτά αργότερα ο Ιγνατίδης με φοβερό σουτ έξω από την περιοχή έκανε τρία τα τέρματα της ομάδας του.

Στο 41′ μετά από λάθος συνεννόηση των Ποτουρίδη – Παχατούρα ο Ποσίνκοβιτς προ κενης εστίας μείωσε σε 3-1.

Στο 55′ ο Γροντής με φάουλ σημάδεψε το δοκάρι και στο 58′ ο Στούπης με ωραίο πλασέ μέσα από την περιοχή εκμεταλλευτηκε την πάσα του Γροντη και έγραψε το τελικό 4-1.

Αξίζει να σημειωθεί πως ο Παχατούρας πραγματοποίησε κάποιες εξαιρετικές επεμβάσεις και όποτε χρειάστηκε φώναξε “παρών”.

Το δοκάρι σημάδεψε και ο Τσιμπόκας στο 80′ με κεφαλιά.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Κ. Γεωργιάδης): Παχατούρας, Ξυγκόρος, Διονέλλης, Ποτουρίδης, Καλύβας, Μπρέγκου (76′ Λαύκας), Στούπης, Ιγνατίδης (71′ Τσιμπόκας), Γροντής (59′ Φερεκίδης), Γλυνός (71′ Κουφουδάκης), Μπουρλάκης (59′ Χριστόπουλος).

ΠΕΡΑΜΑΪΚΟΣ (Βασίλης Σπάθας): Θεολόγης, Μαρίνης, Κοντογιαννάτος, Ντούμπερετ, Βέση, Γκίνο (73′ Φιλιππούσης), Καραγιαννίδης (61′ Αράπι), Ένινφουλ (73′ Μεσσήνης), Τζιάτζιος (51′ Μπατζέλης), Ποσίνκοβιτς, Μαχμουτάι

Επιμέλεια: Γιώργος Καρμίρης

ΠΗΓΗ: Panionianea.gr