Εύκολα τα Μελίσσια τρία στο Γαλάτσι

3-0 το σκορ

Με το… δεξί μπήκαν στο πρωτάθλημα της νέας σεζόν τα Μελίσσια καθώς επικράτησαν εύκολα του Γαλατσίου με 3-0. Αν και οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στα πρώτα λεπτά της αναμέρησης, παρόλα αυτά οι γηπεδούχοι, όσο περνούσε η ώρα ανέβαζαν «στροφές». Έτσι, στο 39′ με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Μουρίκη βρέθηκαν άνοιξαν το σκορ. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν ένας μονόλογος για τους «πράσινους» και με τα δύο γκολ του Φοφάνα στο 48′, όμορφη ατομική ενέργεια και στο 81′ με κεφαλιά, η ομάδα των βορείων προαστίων κατέκτησε ένα σημαντικό τρίποντο.

Διαιτητές ήταν οι Ζαραβινός, Πασπάτης και Τζάκος.

ΜΕΛΙΣΣΙΑ: Χατζάρας, Τσουκαλάς, Πελεκάνος(57′ Μέμι), Βουνισέας, Αγγελίδης, Νίκας, Λέμε(73′ Κατσιούνης), Πολυδωρόπουλος, Φοφάνα, Μπούσουλας, Μουρίκης(82′ Αντωνόπουλος)

ΓΑΛΑΤΣΙ: Γεροντάκης, Φετάνης, Επταήμερος, Ρικούνοβ, Σπανός, Γκολόσι, Θεοδωρακάτος, Ζούκας(80’Γιατζιτζόγλου), Μαρσέλος(67′ Μποζινάκης), Χαραλάμπους, Νταβαρίνος(46′ Χατζηανδρέου)

Κωνσταντίνος Ράπτης(kraptis1449@hotmail.com)