Εύκολα 3-0 η Ολυμπιάδα τον Αήττητο Σπάτων..(φωτο)

Η Ολυμπιάδα διατήρησε τις λίγες ελπίδες παραμονής που έχει κερδίζοντας πολύ εύκολα τον Αήττητο Σπάτων, του οποίου επιβλήθηκε με το ευρύ 3-0.

Η Ολυμπιάδα αν και παρατάχθηκε με σοβαρές ελλείψεις, έφθασε εύκολα στο 3-0, ανοίγοντας το σκορ στο 14′ με κοντινό σουτ του Μαυρουδή, ενώ έξι λεπτά αργότερα Αντωνίου με κεφαλιά, έστειλε την μπάλα στην κάθετη δοκό.

Στην επανάληψη ο Αντωνίου τετ- α-τετ με τον Γαρόζη έχασε μεγάλη ευκαιρία για το 2-0, που όμως πέτυχε στο 61′ ο Γκικουρίας με ωραία προσπάθεια και σούτ μέσα από την περιοχή.

Στο 65΄ ο Γκικουρίας πέτυχε το γκολ της αναμέτρησης με καταπληκτικό σούτ έξω από την μεγάλη περιοχή.

Εύκολο έργο για τον διαιτητή Μπόρτζαρη (Αχαϊας).

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ: Γεωργίου, Γρηγοράκος, Γιαννουλάκης, Λιόσης, Γιαννούκαρης, Γκιάτης, Καμαράδος (73′ Πουλής), Γκικουρίας, Μαυρουδής (78′ Πέρρος), Αντωνίου, Μίχας

ΑΗΤΤΗΤΟΣ: Γαρόζης, Παπαδόπουλος, Μαρινάκης (82′ Σταύρου), Μανουσάκης, Μπλιάμπλιας, Καδίτης (46′ Ασημάκης), Ανδρεαδάκης, Μπερέτας, Λάππας, Παπαδάς, Μπαμπούνης (74′ Βογιατζόγλου).

Φώτο: Canonman Nτίνος Λιορείσης