Ζοφριά – Ασπρόπυργος 1-4

Σαν σίφουνας πέρασε από το Καματερό ο Ασπρόπυργος που σάρωσε με 4-1 την πρωτοπόρο του πρωταθλήματος  Ζοφριά και προκρίθηκε πανηγυρικά στους « 4 » του Κυπέλλου (1-1 ο πρώτος αγώνας) .

Οι Ασπροπυργιώτες προηγήθηκαν μόλις στο 2’ με πέναλτι ( χέρι αμυντικού ) του Ατματζίδη .

Ισοφάρισε ο Καραχάλιος στο 10’ με  κεφαλιά , αλλά η επανάληψη ανήκει στους φιλοξενούμενους που πήραν προβάδισμα ξανά στο 49’ με πλασέ του Γεωργιάδη για να διευρύνουν τη νίκη τους στα τελευταία λεπτά με πλασέ του Μεϊμαρίδη στο 84’ και σουτ του Κουσίδη στο 86’.

Άψογος ο διαιτητής Βάτσιος .

ΖΟΦΡΙΑ: Χρόνης, Σταγάκης, Χάρμπαλης, Λουκίδης , Πολύζος,( 89’ Κουμπουλίδης) Πράσινος, Καραχάλιος( 54’ Παπάζογλου) , Ρεφενδάριος, Μήνος, Γεγές, Βλαχάβας( 46’ Λάζος)

ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ : Βανδώρος, Ατματζίδης, Φραγκόπουλος, Βάσης, Κυριακίδης, Νάκας, Γεωργιάδης, Ευσταθιάδης,( 69’ Χάντι) Μεϊμαρίδης , Καλογρίδης ( 84’ Πετσίτης) ,Βασιλειάδης( 56’ Κουσίδης