Β΄ Ε.Π.Σ.Α.

Ζωντανός για την 2η θέση ο Αστέρας Εξαρχείων, 3-1 τη Λαύρα Αργυρούπολης

Κάνοντας εξαιρετική εμφάνιση στο 2ο ημίχρονο ο Αστέρας Εξαρχείων νίκησε την Λαύρα Αργυρούπολης με 3-1 και σε συνδυασμό με την ισοπαλία του Καλαμακίου διατήρησε τις ελπίδες του για την 2η θέση.

Έφτασε έτσι τους 30 βαθμούς, με την Λαύρα να μένει στους 19 και να παραμένει σε δύσκολη θέση.

Μετά από ένα πρώτο ημίχρονο χωρίς γκολ, το σκορ άνοιξε στο 57′ όταν ο Αστέρας κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Μότσκα, με τον Τσιάρο να εκτελεί εύστοχα και να κάνει το 1-0. Η Λαύρα ισοφάρισε στο 66′ όταν ο Πολυμερόπουλος με πέναλτι έκανε το 1-1, αλλά η χαρά της δεν κράτησε πολύ αφού στο 67′ ο Μότσκα με ασσύληπτο σουτ στο παραθυράκι έκανε το 2-1. Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε στο 81′ ο Μπουζής με καρφωτή κεφαλιά.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ: Μπόνης, Καρούσος (70′ Λένγκου), Γιούρκεβιτς, Τσιάρος, Τουμαζάτος, Καρδαμίτσης (85′ Κωνσταντόπουλος), Στούμπος, Καραγκούνης, Μπουζής (85′ Δεληγιάννης), Μότσκα (77′ Ασημακόπουλος), Κώτσης (70′ Καραμάνος).

ΛΑΥΡΑ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ: Γουλής, Πουλάια (71′ Σιαδήμας), Μαυρόπουλος, Κασάμης, Διαμαντής, Κωτσαλάς, Μυτιληνός, Τρακάλας, Πολυμερόπουλος, Λύτρας, Στεφάνου (80′ Μυλωνίδης).