Ζωντανός στις καθυστερήσεις ο Αγιος Ιερόθεος, 1-0 τη Δόξα Βύρωνος

Ζωντανός στη μάχη της παραμονής παρέμεινε ο Αγιος Ιερόθεος, που με γκολ που πέτυχε στις καθυστερήσεις νίκησε τη Δόξα Βύρωνος με 1-0.

Εφτασε έτσι τους 22 βαθμούς, ενώ η Δόξα έμεινε στους 30 και εξακολουθεί να μην έχει εξασφαλίσει την παραμονή της.

Το τελικό αποτέλεσμα πάντως κρίνεται δίκαιο, αφού οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι σχεδόν σε όλο το ματς.

Στο 18′ ο Νησαριώτης βγήκε μόνος με τον γκολκίπερ από πλάγια θέση αλλά σούταρε άουτ, με τους γηπεδούχους να έχουν την πολύ μεγάλη ευκαιρία να ανοίξουν το σκορ στο 67′ όταν σε φάση διαρκείας ο Μπριστογιάννης σε κενή εστία σούταρε άουτ, Η λύτρωση για την ομάδα του Θοδωρή Τρανού ήρθε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων όταν ο Τσαγκάρης εκτέλεσε κόρνερ και ο Φειδαίος με δυνατή κεφαλιά έκανε μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς το 1-0, που έμεινε σαν τελικό σκορ.

ΑΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ: Μυλωνάς, Φράγκος (46′ Μονεμβασίτης), Πετρόπουλος (74′ Τσιάνος), Μπριστογιάννης, Σουλοβάρι, Φειδαίος, Μαλλής (56′ Στόινα), Χριστούλης, Νησαριώτης, Τουρτούλλι (90+4′ Τίγκας), Βασιλείου (46′ Τσαγκάρης).

ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ: Τζίνας, Τζάρτζαλος (46′ Κύλογλου), Βουτλας, Γιορδαμνής, Βακερλής, Πεχλιβανίδης, Κουταυτίκης, Μανώλης (27′ λ.τ. Καλαβρός), Πλούμης, Τσαουρδλάς (87′ Παραπονιάρης), Χιώτης.