Α΄ Ε.Π.Σ.Δ.Α.

Ζωφριά- Μεγαρικός 3-1

Μετά από δύο αγωνιστικές η Ζωφριά επανήλθε στις επιτυχίες, καταβάλλοντας στην επανάληψη με 3-1 τον Μεγαρικό, που αγνοεί τη νίκη εδώ και τέσσερις αγωνιστικές.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα με τον Δουμένη στο 14′, αλλά η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη.

Η ομάδα του Γιώργου Μαχειμάρη στο δεύτερο ημίχρονο ήταν καταιγιστική και έφτασε στην πολύτιμη νίκη με τέρματα των Ασλάνι(50′), Ηροδότου(58′) και Γεγέ(66′ πέναλτι).

Οι νικητές είχαν και δύο δοκάρια με τον Νικολάου(48′, 55′).

Διαιτήτευσε ο Ντάουλας.

ΖΩΦΡΙΑ: Πλατανιάς Ι., Σιδηρόπουλος(46′ Μαρμούτας), Ασλάνι(70′ Μπούρας), Νίκα, Νιτσόγλου, Ρεφενδάριος, Μουστάκας(87′ Κουτσούμπας), Βάρρας, Νικολάου, Γεγές, Ηροδότου(84′ Παρτάλης).

ΜΕΓΑΡΙΚΟΣ: Χόντος(89′ Μαυροειδής), Ελέζι, Χύτας, Μανώλης, Πέππας, Μαυρουδής, Καλέμι(89′ Λούσα), Κόρμαλης(75′ Μυρτάι), Κώνστας, Γκίνης, Δουμένης(67′ Καστάνης).