Ηράκλειο-Ήφαιστος (ΤΕΛΙΚΟ 2-1)

4′ Φάουλ του Μουρκάκη ο Γιώρας μπλοκάρει σταθερά

6′ 1-0 ΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ. Οι γηπεδούχοι ανόιγουν το σκορ. Ο Καλημέρης έπαιξε το 1-2 με τον Λαναρά και ο πρώτος αφού έγινε κάτοχοης της μπάλας με ωραίο σουτ έγραψε το 1-0.

12′ Σουτ του Παπαγιάννη έξω από την περιοχή η μπάλα άουτ

14′ Καλοχτυπημένο φάουλ του Τζανέτου, η μπάλα φεύγει μόλις αουτ

25′ Φαουλ Κυριαζή ο Γιώρας μπλοκάρει σταθερά

27′ Ο Κατσούλης μετά από ωραία κούρσα από αριστερά επιχείρησε τη σέντρα, όμως το πλασέ του Λαναρά έφυγε άουτ

34′ Σουτ Τζανέτου έξω από την περιοχή η μπάλα μόλις άουτ

36′ 2-0 ΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ. Μετά από κόρνερ του Χίσο, ο Τριανταφύλλου σηκώθηκε πιο ψηλά απ’ όλους και με ωραία κεφαλιά έγραψε το 1-0

41 Σουτ Παπαγιάννη ο Γιώρας μπλοκάρει σταθερά

45′ Κόρνερ του Χίσο, ο Τριανταφύλλου σηκώνεται και πάλι πιο ψηλά απ’ όλους όμως η κεφαλιά του περνάει άουτ

51′ Ο διαιτητής Ζαραβίνος αποβάλει τον προπονητή του Ηφαίστου, Θοδωρή Τρανό, για διαμαρτυρία

52′ Ο Ήφαιστος μειώνει σε 2-1 με τον Κυριαζή. Ο νεαρός άσος έγινε κάτοχης της μπάλας και αφού έκανε μια προσποίηση με ωραίο σουτ νίκησε τον Γιώρα μειώνοντας σε 2-1

56′ Ο Παπαευθυμίου βρέθηκε μέσα στην περιοχή, όμως ο Γιώρας μπλόκαρε σταθερά

75′ Σοκαριστική στιγμή έλαβε χώρα στο γήπεδο του Ηρακλείου. Συγκεκριμένα, Ο Χισο συγκρούστηκε με τον ποδοσφαιριστή του Ηφαιστου, Μέξη, με αποτέλεσμα να γυρίσει η γλώσσα του τελευταίου και να μείνει αναίσθητος για μερικά δευτερόλεπτα. Ο γιατρός του αγώνα ωστόσο κινήθηκε αστραπιαία και κατάφερε να επαναφέρει τον ποδοσφαιριστή σε φυσιολογική κατάσταση.

ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Κώστας Ψυρόπουλος) Γιώρας, Μέρκολα, Κατσούλης, Τριανταφύλλου, Τζανέτος (90+2 Καφετζης), Αναγνωστόπουλος,  Αλεξίου (85′ Σαμαράς), Καλημέρης, Καλιαμπάκας (64′ Μπράχο), Χίσο, Λαναράς

ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ: Σταυρόπουλος, Φίλης (1′ Παπαγιάννη), Σφίχτης (46′ Μπότης), Μουρκάκης, Ρωμαϊδης, Μέξης, Ζήκος (70′ Παπαχρήστου), Τζαβάρας, Παπαευθυμίου, Κυριαζής, Ζαφειράτος.