Α΄ Ε.Π.Σ.Π.

Ηρακλής Νίκαιας- ΑΣ Ποντίων 2-0

Μέσα σε ένα λεπτό στο πρώτο μέρος ο Ηρακλής Νίκαιας  «καθάρισε» με 2-0 τον ΑΣ Ποντίων και σημείωσε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα, σε ένα ματς που έγινε στη Χαραυγή. Αντίθετα, οι φιλοξενούμενοι για δεύτερο σερί ματς υπέστησαν την ήττα.

Τα γκολ της ομάδας του Παναγιώτη Κυριακάκη σημείωσαν με διαφορά ενός λεπτού οι Χάιδος(31’) και Μαριόλης Ν.(32’).

Οι Νικαιώτες είχαν και δυο δοκάρια με τους Μαριόλης Γ. (49’ από εκτέλεση φάουλ) και Νταούτι(82’).

Στο 85′ οι γηπεδούχοι πέτυχαν κι άλλο τέρμα με τον Μπερίσα, αλλά ο διαιτητής το ακύρωσε για επιθετικό φάουλ.

Καλός ο διαιτητής Φιλακούρης.

ΗΡΑΚΛΗΣ: Βλαχουτσάκος Η., Σωτηρόπουλος(86’ Κλώντζας), Συμιγδάλας, Χάιδος, Παπαθανασάκης(70’ Μπερίσα), Μαριόλης Γ., Ντομπρίν, Λαζάκης(63’ Θεοδωρόπουλος), Μαριόλης Ν., Βαλάκος(81’ Μπόγρης), Νταούτι.

ΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ: Κουτρούμπας, Κόκας, Κρεββατάς, Παπαϊωάννου(86’ Νίνος), Τσουλάκος, Δίκης(50’ Παπαδόπουλος), Μουσάι, Σιφνάκης(67’ Κουρτίδης), Μαραγκός, Παπαγιαννίδης(54’ Λουκάνι), Μπαϊράμης