6ος Όμιλος

Ηρόδοτος – Τριγλία Ραφήνας 1-1

Δεν ανέδειξε νικητή το παιχνίδι ανάμεσα στον Ηρόδοτο και την Τριγλία Ραφήνας με τις δυο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες με σκορ 1-1. Μετά από ένα στείρο α’ μέρος οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές στην επανάληψη και πήραν κεφάλι στο σκορ. Η απάντηση των κιτρινόμαυρων” ήταν άμεση, με τους Ηρακλειώτες να φτάνουν κοντά στο γκολ λίγα λεπτά μετά την ισοφάριση όμως η προσπάθεια του Κοζυράκη σταμάτησε στο δοκάρι. Το συγκρότημα του Θανάση Κολιτσιδάκη ολοκλήρωσε τον αγώνα με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Μπαλάφα στο 85′ με δεύτερη κίτρινη. Αξίζει να σημειωθεί οτι ο Ηρόδοτος για τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι δεν μπόρεσε να πανηγυρίσει τη νίκη

Γκολ: 52′ Μωραϊτης- 60′ Μουλλάκης

Δοκάρια: 66′ Κοζυράκης

Αποβολές: 85′ Μπαλάφας

Διαιτητές: Κασσελάκης, Κεζεμπόγλου-Αναστασάκης (Χανίων)

ΗΡΟΔΟΤΟΣ (Θανάσης Κολιτσιδάκης): Ζαφείρης Δ., Μπινιχάκης, Χαρίτος, Μπαλάφας, Αχιλλέως, Βελέπης, Κοζυράκης, Χατζηανδρέου, Πήλιος (91′ Γουργιώτης), Ζαφείρης Α. (87′ Χακιαδάκης), Μωραϊτης

ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ (Γιώργος Παπακωστούλης): Φιλιππόπουλος, Στρόμπουλος, Τόσκας, Σβάρνας, Τσέπας (17′ λ. τρ. Μουλλάκης), Σκαφίδας, Ράμο, Γκίκας,Τσιτοφώτος, Μάντζης, Ζέκιο (90′ Γαλανόπουλος).