Η ΑΕ Νίκαια – Προοδευτική 0-4

Με χαρακτηριστική ευκολία η Προοδευτική νίκησε την ΑΕ Νίκαια στο « Π. Νικολαΐδης» 4-0 και προκρίθηκε πανηγυρικά στα ημιτελικά του Κυπέλλου, έχοντας νικήσει 2-0 και στον πρώτο αγώνα

Οι « βυσσινί» σημείωσαν από δυο γκολ σε κάθε ημίχρονο. Στο α’ μέρος με τους δυο νεοαποκτηθέντες Ραπτόπουλο 15’ και Ψάρρη 19’ ενώ στην επανάληψη «μίλησε» ο Φώσκολος που σημείωσε δυο προσωπικά  τέρματα στο 52’’ και 77’.

Χωρίς προβλήματα η διαιτησία του Καρυοφύλλη.

ΑΕ ΝΙΚΑΙΑ : Μουντρίχας , Σπήλιος( 46’ λ.τρ.  Παπαδόπουλος) , Ράπτης, Δασκαλάκης Κάνδιας, Τριανταφύλλου(46’ Φίπε) , Μιχαήλ, Βαλσαμάκης( 65’ Μακρής) ,Κάμπια, Κρίστο , Λαδένογλου

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ: Ζήνωνος, Ζαφειράτος ( 46’ Μύρκος) , Αρκούδας, Ζίζηλας, Κολιούσης( 76’Μπούσης) , Ψάρρης( 66’Γκοντόλιας) , Ζελέκου, Κοσμάς , Φώσκολος, Τσιάνος, Ραπτόπουλος .