5ος Όμιλος

Η ανάλυση του αγώνα Άγιος Ιερόεθος-Εθνικός

Το σπουδαιότερο ματς της ημέρας έγινε στη Χωράφα εκεί που ο Ιερόθεος επικράτησε με 2-0 του Εθνικού Πειραιά.

Το αποτέλεσμα για τους Περιστεριώτες κρίνεται απόλυτα δίκαιο αφού ήταν ανώτεροι σε όλη τη διάρκεια του ματς και πανηγύρισαν μια μεγάλη νίκη επί ενός σπουδαίου αντιπάλου.

Δημιουργώντας ευκαιρίες και στο α’ ημίχρονο αλλά και στην επανάληψη, ο Ιερόθεος θα μπορούσε να είχε ανοίξει το σκορ νωρίτερα.

Έχοντας σε εξαιρετική ημέρα τους Τσατσαρή και Μπατή, ο Βαγγέλης Σταυρακόπουλος πέρασε στο ημίχρονο τους Νομικό και Σάσσαλο δίνοντας άλλη πνοή. Εξαιρετικός ήταν και ο Κράσι ενώ θετική παρουσία είχαν οι Αποστόλου και Ντάφλας.

Όσον αφορά τον Εθνικό η αλήθεια είναι ότι η ομάδα του Δημήτρη Τερεζόπουλου δεν βρέθηκε σε καλή ημέρα και από τη στιγμή που έμεινε με δέκα παίκτες τα πράγματα έγιναν δύσκολα για τους κυανόλευκους.

Πάντως, οι “κυανόλευκοι” δείχνουν ότι αποτελούν μια νεανική ομάδα που έχει όλα τα φόντα να επανέλθει και σίγουρα η βαθμολογική συγκομιδή τους αδικεί.