Γ Εθνική

Η Βέροια 2-1 την Παναχαϊκή

Πολύ καλοί οι γηπεδούχοι

Σε αγώνα για την 2η αγωνιστική η Βέροια επικράτησε της Παναχαικής 2-1 κάνοντας το 2Χ2 σε ισάριθμους αγώνες.

2’: Ο Καλτζάς μόνος από το ύψος της μικρής περιοχής έκανε το συρτό σουτ σωτήρια απόκρουση από τον Μάλαρτζ

4’: Ο Κοιλιάρας από πλεονεκτική θέση έκανε το σουτ, απέκρουσαν ωστόσο οι αμυντικοί της Βέροιας

14’: Σέντρα από δεξιά του Λαμπρόπουλου δεν πρόλαβε ο Φουρτάδο καθώς πήρε την μπουκιά από το στόμα του παίκτη της Παναχαϊκής ο Μπάρμπας

24’: ΓΚΟΛ: Αμυντική αδράνεια από την Παναχαϊκή, ο Καλτζάς με μια ψηλοκρεμαστή σέντρα η μπάλα στον Μπάρμπα από πολύ κοντά τελείως μόνος του έκανε την κεφαλιά και έκανε το 1-0…

26’: Σουτ βολίδα του Καλογέρη, ο Μάλαρτζ για μια ακόμη φορά έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ

41’: Κεφαλιά του Ουρτάδο η μπάλα αρκετά μέτρα άουτ…

44’: Λαγκλέ πάσα στον Ολαϊτάν με πλασέ από κοντά 2-0…

51’: Σουτ βολίδα του Ντίνα αρκετά μέτρα μακριά από την μεγάλη περιοχή, ο Κοτταρίδης έδιωξε σε κόρνερ

55′: ΑΠΟΒΟΛΗ: Απευθειας κόκκινη στον Ουρτάδο (θεωρείται τραβηγμένη η απόφαση του ρέφερι)

58’: Σουτ δυνατό του Καλτζά πολλά μέτρα έξω από την περιοχή, ο Μάλαρτζ σε μια ακόμη σημαντική απόκρουση η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι

63’: Σουτ του Φαρινιόλα στο ύψος της μεγάλης περιοχής η μπάλα πέρασε ελάχιστα από το οριζόντιο δοκάρι

70′: Σουτ Πακάλτση η μπάλα πέρασε λίγο άουτ…

74’: Τάντιτς αριστερά στον Κάντι ο τελευταίος με προσποιήσεις μπήκε στην περιοχή η μπάλα ελάχιστα από το αριστερό κάθετο δοκάρι της Παναχαϊκής

79’: Σουτ του Κάντι σε τετ α τετ με τον Μάλαρτζ, ο Πολωνός κατάφερε να διώξει την μπάλα με προβολή, κρατώντας σε χαμηλό επίπεδο το σκορ

84′: ΠΕΝΑΛΤΙ: Πέναλτι σε ανατροπή του Φουρτάδο από τον Λαγκλέ…

85′: ΓΚΟΛ: Εύστοχο χτύπημα πέναλτι από τουν Φουρτάδο 2-1…

89′: Συρτό σουτ του Κυβελίδη έδιωξε ο Κοταρίδης

92′: Κεφαλιά Λαμπρόπουλου γύρισε στην μικρή περιοχή, ο Ατματζίδης σε μια μονομαχία με τον Κοτταρίδη, έκανε το σουτ, από κοντά έχασε μεγάλη ευκαιρία…

93΄: ΑΠΟΒΟΛΗ: Λαγκλέ με δεύτερη κίτρινη κάρτα

Οι συνθέσεις:

ΒΕΡΟΙΑ (Καλαϊτζίδης): Κοτταρίδης, Τζημογιάννης, Μπάρμπας, Καλτσάς (74′ Μπαργκάν), Λανγκλέ, Φαρινόλα (71′ Τάντιτς), Ολαϊτάν (83′ Σιλιγαρδάκης), Κάντι, Καλογέρης, Βεργώνης, Γεωργιάδης.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Μ. Σεροπιάν): Μάλαρτζ, Σπίνουλας, Κοιλιάρας (46’ Ατματζίδης), Πακάλτσης (79′ Κυβελίδης), Λαμπρόπουλος, Τσεμπερίδης (46’ Φούφουλας), Μενδρινός, Παγώνης, Φουρτάδο, Ουρτάδο, Ντίνας.