Η διαιτητική ασυνεννοησία έφερε τη διακοπή

Έληξε πρόωρα το Ελπιδοφόρος- Αστέρας Μαγούλας.

Δέκα λεπτά πριν τη κανονική λήξη ο διαιτητής πήγε στα αποδυτήρια και ο αγώνας ανάμεσα στον Ελπιδοφόρο Κηφισιάς και τον Αστέρα Μαγούλας έληξε πρόωρα με 1-0. Στο πρώτο ημίχρονο η κατοχή ήταν 70-30 υπέρ του Αστέρα, ο οποίος είχε πολλές ευκαιρίες χωρίς όμως να τις μετουσιώσει κάποιο τέρμα.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ελπιδοφόρος μπήκε πιο γερά και εκμεταλλεύτηκε λάθος συνεννόηση των αμυντικών και έκανε το 1-0 στο 50′, που ήταν σχεδόν η μοναδική φάση τα ομάδας της Κηφισιάς.

Στην συνέχεια ο Αστέρας πίεσε και είχε δύο σουτ, ένα του Μανίκα και ένα του Σερέπα που πέρασαν ελάχιστα άουτ.

Από το 75′ και μετά υπήρχε ασυνεννοησία ανάμεσα σε Διαιτητή και βοηθό. Ο βοηθός έδειχνε πλάγιο υπέρ Μαγούλας και ο Διαιτητής το έδινε στον Ελπιδοφόρο. Αυτό το σκηνικό επαναλήφθηκε τρεις φορές σε διάστημα 5 λεπτών με αποτέλεσμα την διαμαρτυρία του πάγκου του Αστέρα προς τον διαιτητή, ο οποίος έληξε πρόωρα το παιχνίδι στο 80′ !

Αστέρας Μαγούλας: Ζούκας, Σωτήρχος, Λαμπρου, Κολοβός, Κονέ, Εβερετ, Κουσουρής, Μαρής, Καλογρίδης(Ζαγοριανός 61′), Ρόκας (Σερέπας 30′), Μανίκας.