Η Δόξα Πειραιά γκρέμισε την Οδηγήτρια (φώτο)

2-1 αν και έχανε με 0-1.

Αν και βρέθηκε πολύ νωρίς πίσω στο σκορ η Δόξα Πειραιά κατάφερε να γυρίσει το παιχνίδι και να νικήσει τελικά με σκορ 2-1 την Οδηγήτρια και να την γκρεμίσει από την πρώτη θέση.

Η Δόξα Πειραιά ήταν καλύτερη στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και δίκαια επικράτησε της αντιπάλου της.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο σκορ μόλις στο 5΄με τον Μπιρακάκη που πλάσαρε από πολύ κοντά και έκανε το 0-1.

Στο 14΄ο Νιάρος εκτέλεσε φάουλ από μακριά που απέκρουσε εντυπωσικά ο Κατσικούρης.

Στο 22΄από φάουλ του Τζιώτη, ο Παπαιωάννου Γ, έπιασε από κοντά κεφαλιά και απέκρουσε ενστικτωδώς ο Κατσικούρης.

Στο 23΄όμως ο Βεκρής με κεφαλιά νίκησε τον τερματοφύλακα της Οδηγήτριας και σημείωσε το 1-1 που ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στο 52΄μια φωτοβολίδα έσκασε πολύ κοντά στον επόπτη Ντουμιτρέσκου που είχε σαν αποτέλεσμα να διακοπεί το παιχνίδι για πέντε λεπτά.

Στο 56΄ο Τζιώτης εκμεταλλεύτηκε τη λάθος εκτίμηση του τερματοφύλακα σε σέντρα του Παναγιωτόπουλου και έγραψε το 2-1.

Στο 69΄ωραία προσποίηση του Βλαχόπουλου αλλά το αριστερό του σουτ απέκρουσε ο γκολκίπερ.

Στο 92΄ ο Τζιώτης από το ύψος της μεγάλης περιοχής έπιασε δυνατό σουτ μόλις άουτ.

Στο 94΄αποβλήθηκε ο Παπαϊωάννου Γ, που χτύπησε αντίπαλο.

Με λάθη η διαιτησία του Μιχελή

ΔΟΞΑ ΠΕΙΡΑΙΑ: Κωνσταντινίδης, Σορώτος (82΄Παναγάκος), Παπαϊωάννου Δ, Τούρλος, Παπαϊωάννου Γ, Βεκρής, Παναγιωτόπουλος (90΄Μπέσης), Τζιώτης, Ζάζε, Βλαχόπουλος, Νιάρος (46΄Φλυτζάνης).

ΟΔΗΓΗΤΡΙΑ: Κατσικούρης, Μαστρογιάννης Α, Καλιακούδας, Μιχαλολιάκος, Καμαράδος Ε, Κύριας, Πλιάκας, Τομπουλίδης ( 76΄Κουλιτσάκης), Καραμάδος Μ (71΄Καλαϊτζόγλου), Δημόπουλος, Μπιρακάκης (79΄Μουστάκας).