Η Ελπίδα Αγίων Αναργύρων 1-0 το Παλαιό Φάληρο

Την νίκη με σκορ 1-0 κατάφερε να πάρει η Ελπίδα Αγίων Αναργύρων, στο σημερινό της φιλικό κόντρα στο Παλαιό Φάληρο. Ο συγκεκριμένος αγώνας πραγματοποιήθηκε έπειτα από την διακοπή των ερασιτεχνικών πρωταθλημάτων λόγω του νόμου για το μητρώο των συλλόγων.

Οι δύο προπονητές, Αντώνης Βαζλαματζής και Αλέκος Ρίζος, δοκίμασαν πράγματα με σκοπό να είναι οι δύο ομάδες έτοιμες όταν αποφασιστεί να ξεκινήσουν ξανά τα πρωταθλήματα.

Στο πρώτο ημίχρονο και οι δύο ομάδες έδειξαν ότι ήθελαν να δείξουν πράγματα, έχοντας από μια μεγάλη ευκαιρία. Στο 18′ ο Κοτταρίδης από κοντά δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα, ενώ στο 32′ ο Νικολίτσας έδιωξε δύσκολα το σουτ του Φεντόροφ. Το 0-0 ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος αρκετοί παίκτες πήραν χρόνο συμμετοχής, με τον Κουνάδη να διώχνει πριν την γραμμή την κεφαλιά του Τριανταφυλλίδη, ενώ και η Ελπίδα είχε κάποιες καλές στιγμές με σουτ έξω από την περιοχή. Τελικά οι γηπεδούχοι το γκολ που έψαχναν το βρήκαν στο 77′. Έπειτα από εκτέλεση κόρνερ και καλή προσπάθεια του Ντερτινή, ο Παππάς από κοντά με όμορφο σουτ έκανε το 1-0, σκορ που έμεινε εύκολα μέχρι το τέλος.

Πλέον η Ελπίδα Αγίων Αναργύρων θα συνεχίσει την προετοιμασία της, με το βλέμμα όλων να βρίσκεται στις αποφάσεις που πρόκειται να παρθούν από την ΕΠΟ, για το μέλλον όλων των ερασιτεχνικών πρωταθλημάτων…

Ελπίδα Αγίων Αναργύρων: Νικολίτσας, Γιαμαρέλος, Παππάς, Ζιάι, Πάσχος, Κουνάδης, Λυμπερόπουλος, Παντ. Σπυρόπουλος, Κολτούκης, Ντερτινής, Κοτταρίδης,

Έπαιξαν και οι: Βαρβαρίγος, Ροκανάς, Σάλα, τρεις υπό δοκιμή παίκτες, Παπακωνσταντίνου

Παλαιό Φάληρο: Ελθίνι, Μπούρσαλης, Γαβαλάς, Τριανταφυλλίδης, Λιώνης, Παπαδάκης, Φωτόπουλος, Μακρυγιάννης, Καναβέτας, Σκόρδος, Φεντόροφ, Ανδρέου

ΠΗΓΗ: aoelpis1972.gr