Η “εφτάψυχη” Χαραυγή στην εκπνοή 3-2 τον ΑΣ Δραπετσώνας

Ένα σπουδαίο ματς παρακολούθησαν οι φίλοι του ερασιτεχνικού ποδόσφαιρου  που βρέθηκαν στο γήπεδο της Χαραυγής με τον τοπική ομάδα να παίρνει το τρίποντο στην εκπνοή του παιχνιδιού και να ανεβαίνει στην τρίτη θέση της κατάταξης καθώς επικράτησε του πάνα δυνατού ΑΣ Δραπετσώνας με 3-2.

Η ομάδα του Αχιλλέα Ανδριανάκη άνοιξε το σκορ με τον συνήθη ύποπτο Ηλιόπουλο στο 15’ και διπλασίασε τα τέρματα της λίγα λεπτά αργότερα με τον Κασδοβασίλη στο 22’ (2-0).

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν φέρουν το παιχνίδι στα ίσια πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου καθώς μείωσαν γρήγορα με τον Φασιλή στο 25’ σε 2-1 και ισοφάρισαν σε 2-2 με τον Τσετσώνη στο 42’ .

Οι γηπεδούχοι που πάλεψαν για την νίκη μέχρι το τέλος δικαιώθηκαν στο 87’ όταν ο Σερμάδι  πέτυχε το τελικό 3-2.

Διαιτητής ήταν ο Δαμιανάκης Κ.

Ε Χαραυγή: Συρίγος, Γαβαλάς (68’ Παπανικολάου), Κασδοβασίλης, Αβράμης, Γεροπαναγιώτης, Σαλάτας, Πέρρος (65’ Σερμάδι), Γιαλίδης, Γκανίδης, Ηλιόπουλος, Σιφνάκης (79’ Τζαβέλλας).

ΑΣ Δραπετσώνας: Μπαλλάσκας, Αγγελόπουλος(73’Φουκούλης ), Μπρέγκου(55’ Σκουλουδάκης ), Κασιαβός, Κούστας, Καρνέσης, Τσετσώνης, Shkrellaj, Φασιλής, Φωτιάδης, Watsop