Ε.Π.Σ.Π.

Η Καστέλλα 3-2 τους Νέους Ολυμπιακού Κερατσινίου

Στην επόμενη φάση του κυπέλλου ΕΠΣΠ ο ΑΟ Καστέλλας που επιβλήθηκε με 3-2 του Ολυμπιακού Κερατσινίου.

Οι φιλοξενούμενοι εμφανίστηκαν πολύ δυνατοί στο πρώτο μέρος και κατάφεραν να σκοράρουν δυο φορές με τους Τσιάκα στο 4’ και Δεμερούτη στο 42’ διαμορφώνοντας το σκορ ημιχρόνου σε 0-2.

Στο 60’ ο Δημητρίου μείωσε σε 1-2 για την ομάδα του Κερατσινίου, και λίγα λεπτά αργότερα ο Γκόργκι σημάδεψε το δοκάρι της εστίας του Ολυμπιακού. Το 3-1 πέτυχε ο Γλυκοφρίδης στο 65’ και το τελικό 2-3 διαμόρφωσε στο 71’ ο Φουτράκης Χ. με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Διαιτητής ο Παρισόπουλος

Ολυμπιακός Κερατσινίου: Φουτράκης Μ., Παπανικολάου, Ρούσσος(46′ Καράμπελας), Φουτράκης Χ., Διόγος(46′ Τατσιόπουλος), Γρηγοριάδης, Δαμίγος(86′ Τσιλινγκαριάν), Μαρίνος(46′ Μαρίνος Ε.), Δημητρίου, Καθαρόπουλος, Κουράκος(64′ Αλεξιάδης).

ΑΟ Καστέλλας: Κουλούρης, Δεμερούτης, Καλλυβώκας(51′ Μουρατιάν),, Ορφανίδης, Κούτσης, Γλυκοφρίδης, Γκοργκι(90′ Ταβουλάρης),, Δημητρέλης(51′ Κανέλλος),, Σιδέρης, Τσιάκας(90′ Αναστασόπουλος),, Μανδρώνης(83′ Ανδρούτσος)