5ος Όμιλος

Η Κηφισιά το αθηναϊκό ντέρμπι 2-1 τον Φωστήρα των… δυο όψεων

Μετά τη… σφαλιάρα από τον Ερμή Κορυδαλλού, η Κηφισιά πήρε σπουδαία νίκη απέναντι στον Φωστήρα για την 6η αγωνιστική επικρατώντας με 2-1 φτάνοντας στην 6η θέση με 10 βαθμούς.

Από την άλλη, η ομάδα του Ταύρου έμεινε στους 9 βαθμούς και την 7η θέση, χάνοντας για ακόμη ένα ματς ένα ημίχρονο.

Το συγκρότημα του Νίκου Κούστα όντας καλύτερο στο α’ μέρος κατέφερε να προηγηθεί με γκολ του Πρίτσα στο 27′ μετά από ατομική ενέργεια και αφού η μπάλα βρήκε πρώτα το δοκάρι, ενώ στο 44′ ο Γκούμας με σουτ από το ύψος του πέναλτι νίκησε τον Χατζηεμμανουήλ για το 2-0.

Στην επανάληψη ,ο Φωστήρας ανέβασε στροφές όμως το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο 47′ με φάουλ του Μαρίνου.

ΚΗΦΙΣΙΑ (Νίκος Κουστας) Μιχελής, Βλάχος, Έσλερ, Γεωργόπουλος, Χριστοφιλέας, Τζέλης, Τόσκας (73′ Κολόκας), Πρίτσας (66′ Κωνσταντίνου), Βέρμπης (90′ Δρόσης), Γκούμας (87′ Τεγούσης), Παυλάκης.

ΦΩΣΤΗΡΑΣ (Θύμιος Γεωργούλης) Χατζηεμμανουήλ, Αλεξίου, Καλλιμούκος (10′ λ.τρ. Κόλλιας), Αργκιλέσι (65′ λ.τρ.  Κουτσούμπας) Μπιμπισίδης, Πανάκης, Ηλιάδης, Πίσσας, Πετριτάι (46′ Παληγεώργος), Μαρίνου (72′ Ασημάκης), Μπερνιδάκης.