Η Οδηγήτρια στην κορυφή. Άλωσε το Μοσχάτο (φωτο)

Ψυχάρα η Οδηγήτρια πήρε μεγάλη νίκη με 2-1μέσα στο Μοσχάτο και ανήλθε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα , για πρώτη φορά . Έτσι η ομάδα του Τέλη Μελά ατενίζει με αισιοδοξία πλέον το μέλλον.

Η ΑΕ Μοσχάτου ευτύχησε να προηγηθεί μόλις στο 7′ με τον Ρωμανό.

Η Οδηγήτρια όμως μπήκε αποφασιστικά στην επανάληψη ήταν καλύτερη, και κατάφερε μέσα σε λίγα λεπτά να γυρίσει το παιχνίδι. Στο 65′ Χατζάκης και Καράκαλος διεκδίκησαν την μπάλα , βρέθηκαν στο έδαφος και ο διαιτητής Ηλίας Σπάθας που ήταν κοντά στη φάση έδωσε πέναλτι το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Χατζάκης.

Λίγο αργότερα( 69′) ο ίδιος παίκτης πέτυχε το δεύτερο γκολ χαρίζοντας την μεγάλη νίκη στην ομάδα του.

Οι Μοσχατιώτες που διαμαρτύρονται για τη διαιτησία, πίεσαν στα τελευταία λεπτά χωρίς όμως να καταφέρουν κάτι. Στο 85′ ζήτησαν πέναλτι σε ανατροπή του Ντόνε.

ΑΕ ΜΟΣΧΑΤΟΥ: Αθανασόπουλος, Καρράς, Καράμπελας( 32’λ.Τρ Παπακαλοδούκας), Ρωμανός, Καράκαλος, Παπαευθυμίου, Σπηλιωτάκης, Τσάνης( 71΄Ατματσίδης) Κοντοπάνος, Γκούφας, Στούπης( 67′ Ντόνε).

ΟΔΗΓΗΤΡΙΑ: Κατσικούρης, Γκιόκα, Χανιώτης( 79′ Μελάς) Κύριας, Μπουζάλης, Γιαννής, Μουστάκας Ν., Χατζάκης, Πλάκας Κ., Δημόπουλος ( 66′ Τάνκας) Γλυνός.