Η Προοδευτική 4-0 τον Περαμαϊκό

Ουσιαστική η Προοδευτική πέτυχε σαρωτική νίκη με 4-0 επί του Περαμαϊκού και διατήρησε την διαφορά των πέντε βαθμών από το δεύτερο Κερατσίνι.

Οι Κορυδαλλιώτες παίζοντας με εξάρσεις και χωρίς να πιάσουν εντυπωσιακή απόδοση , έφτασαν στη  νίκη σημειώνοντας από δυο τέρματα σε κάθε ημίχρονο .

Μόλις στο 2’ ο  Παναγιώτης Ατματσίδης άνοιξε το σκορ για να διπλασιάσει ο ίδιος παίκτης στο 36’.

Τα άλλα δυο γκολ σημείωσε ο Βασίλης Μαναριώτης που μπήκε σαν αλλαγή στο παιχνίδι, στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα . Στο 80’ με κεφαλιά και στο 87’ με κοντινό πλασέ.

Ο νεανικός Περαμαϊκός πάλεψε το παιχνίδι  και  ήταν αγωνιστικός , αλλά αδικείται από την έκταση που πήρε το τελικό σκορ.

Χωρίς προβλήματα η διαιτησία του Τσονάκα. Πέρασε ουσιαστικά απαρατήρητος.

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ: Μένιος, Κουσουρής, Ξυγκάκης( 79’ Δηλαβέρης) , Ζίζηλας, Παπανικόλας, Μπέλερης( 60’ Τσίτσης) , Ζελέκου, Ζαχαράτος ,Τσαγκάρης ,Τζανέτος ( 61’ Μαναριώτης)Ατματσίδης

ΠΕΡΑΜΑΪΚΟΣ : Μεϊμάρογλου, Φούντας(56’ Τζίτζηρας) , Κανταράς, Φανής, Καραγιάννης, Κατσίγιαννης Στεφανής( 76’ Κουτσούμπας) , Αγουρσαλίδης( 71’ Κωνσταντίνου) , Σακελλάριος Ταμπουράκης Σταγάκης