Α΄ Ε.Π.Σ.Π.

Θετικά δείγματα από την Αστυπάλαια Κορυδαλλού

Από το ΔΣ της Αστυπάλαιας Κορυδαλλού λάβαμε την παρακάτω ανακοίνωση:

“Τρίτη νίκη σε ισάριθμα φιλικά για την ομάδα της Αστυπάλαιας Κορυδαλλού, αυτή την φορά με αντίπαλο τον δυνατό Ηφαιστο Νίκαιας στα Καμινια με σκορ 2:0 Σκόρερ Ρηγουτσος (2). Ενα δυνατο πρωτο ημιχρονο με γρηγορο ρυθμό και απο τις δύο ομαδες οι οποιες πάρα την υπερβολική ζεστη η οποια συνέβαλε πολυ ωστε να γίνουν και πολλα λαθη, δημιουργησαν φάσεις εκατέρωθεν, αλλά χωρίς να σκοράρουν. Στο 2ο ημιχρονο η Αστυπάλαια πήρε τα ηνία του αγώνα, με υπομονή και καθαρο μυαλό στο παιχνίδι της, πηρε τα μετρα που ήθελε στον αγωνιστικό χώρο και κατάφερε να βρει το γκολ που έψαχνε και μάλιστα 2 φορές, με σκόρερ τον νεοαποκτηθέντα Ρηγουτσο. Ικανοποιημένος έμεινε προπονητής της ομάδας της Αστυπάλαιας Πράπας Γεωργιος ,από την προσπάθεια των παιχτών του, οι οποιοι κατα διαστήματα και ειδικα στο δεύτερο ημίχρονο έβγαλαν ωραία πράγματα μέσα στο αγωνιστικό χώρο. Α ημ: Σταθοπουλος,Μπαλτά,Σπανογιαννης,Ευστρατιαδης(Κοσμας),Χριστοφοριδης,Χασάπης,Μουρατης Φ,Καραμπινης Ερ,Τσετσωνης,Ρηγουτσος,Γκερτι(Διονυσοπουλος) Β Ημ:Καραθανασης,Μάκρης,Καραμπινης Ι,Πυρός”.

• Πριν την έναρξη του φιλικού κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του αείμνηστου παράγοντα του Ηφαίστου Νίκου Μανιατάκη.