Ε.Π.Σ.Π.

Θησέας- ΑΟ Καραβάς 1-3

Χωρίς να εντυπωσιάσει ο ΑΟ Καραβάς επικράτησε με 3-1 στην επανάληψη του ψυχωμένου Θησέα και στον επόμενο γύρο θα αντιμετωπίσει σε έναν… πρόωρο τελικό το ισχυρό Κερατσίνι.

Οι γηπεδούχοι αιφνιδίασαν τους αντιπάλους τους, ανοίγοντας το σκορ στο 42’ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Κατσικάρη(χέρι αμυντικού). Η απάντηση του Καραβά ήταν «αστραπιαία» καθώς ισοφάρισε στο αμέσος επόμενο λεπτό με Καστράτη(43’).

Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι «καθάρισαν» την πρόκριση με δυο γκολ του δεινού σκόρερ Σαπαλίδη(47’, 57’).  Οι νικητές είχαν και δοκάρι με τον  Μπεσού(35’).

Καλός ο διαιτητής Χατζηγιάννης.

ΘΗΣΕΑΣ: Κιτσέλης, Κουτσονικόλας, Χαιρέτας Χ.(61’ Βιδάλης), Χατζηκωστής, Αλευρειάδης, Χυτήρης, Μάγκος, Χαιρέτας Δ.(68’ Πλάκας), Χαλιλάι, Κατσικάρης(66’ Δεληαντωνίου), Κόκορης(74’ λ.τρ. Βλάχος).

ΑΟ ΚΑΡΑΒΑΣ: Μώτος, Κερίμ, Ξενιτόπουλος, Παπανικολάου, Αναγνωστόπουλος(65’ Μουράι), Νικολακόπουλος(53’ Ζαχαράτος), Μπιλίμπασι, Καστράτι, Σαπαλίδης, Αμπντουραχμάνι(70’ Γιακούπι), Μπεσού(68’ Μιρντίτα).