Α΄ Ε.Π.Σ.Α.Ν.Α.

Θρίαμβος Μαρκό με 3-0 στο Κορωπί

Άσχημο ξεκίνημα για Δόξα Κορωπίου

Με το αριστερό μπήκε τη νέα χρονιά η πρωτοπόρος Δόξα Κορωπίου που υπέστη βαριά εντός έδρας ήττα από τη Μαρκό με 0-3.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 10΄με τον Κοντογιάννη που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Δόξα έχασε μοναδική ευκαιρία να ισοφαρίσει όταν ο Παπαδόπουλος εκτέλεσε πέναλτι στο 55΄αλλά απέκρουσε ο Γερογιάννης.

Στο 65΄αποβλήθηκε ο Σωτηριάδης για επικίνδυνο παίξιμο και από το σημείο αυτό επήλθε η κατάρρευση των γηπεδούχων που δέχθηκαν άλλα δύο τέρματα.

Στο 68΄ ο Κοντογιάννης ζευγάρωσε τα προσωπικά του τέρματα και της ομάδας του ενώ το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Χατζηστεφάνου δέκα λεπτά πριν τη λήξη της αναμέτρησης.

Καλή η διαιτησία των Μινιώτη, Πολυχρονιάδη και Ρούντου.

ΔΟΞΑ ΚΟΡΩΠΙΟΥ : Παπαθεοδώρου, Τσετβερίκοβ, Φουστέρης, Θεοχάρης, Σωτηριάδης, Σπηλιόπουλος, Καστρινάκης, Τσιαμπάς (46΄Πετράκης), Κωστάζος (46΄Αμπετινάι), Γαλάνης (85΄Κωφός), Παπαδόπουλος.

ΜΑΡΚΟ: Γερογιάννης, Χατζηστεφάνου, Λιούμης, Μεγαγιάννης, Κοτζιάς, Τσώνης Ν., Τσώνης Θ., Τζανής (85΄Λάππας), Ντίνος (70΄Καραούλης), Κοντογιάννης (80΄Κοντογιαννόπουλος), Καλιανιώτης.