Θρίαμβος Χαϊδαρίου – Αθηναϊκός 2-2

Άφησε βαθμούς στο Χαϊδαρι απέναντι στον ουραγό Θρίαμβο ο Αθηναϊκός μετά και το  μεταξύ τους ισόπαλο 2-2 αποτέλεσμα.

Οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα δυο τερμάτων στο πρώτο μέρος με πέναλτι του Ζαχαρίου στο 22’ και προσπάθεια του Καγιανά στο 40′ (2-0).

Η αφύπνιση των φιλοξενούμενων έγινε στο δεύτερο μέρος όταν μείωσαν στο 55’ με αυτογκόλ του Χατζή σε γύρισμα «ξυραφιά» του Λημνιού στην περιοχή (2-1).  Και πήραν τον βαθμό της ισοπαλίας όταν ένα λεπτό πριν το τέλος ο Λημνιός πραγματοποίησε το 2-2.

Στο 80’ ο Αθηναϊκός είχε προσπάθεια του Σκούμα στην δοκό.

Διαιτητής ήταν ο Κελεκίδης με βοηθούς τους Αθανασόπουλο και Μπεκιάρη.

Θρίαμβος Χαϊδαρίου (Αντώνης Ζαφειριάδης): Πετράκης, Καρβούνης, Λώλος, Χατζής (76′ Αγγέλου), Θεοδώρου, Μακρίδης, Κανιούρας (71′ Τζαβέλας), Ζαχαριάς (30′ Μπόχτης, 85′ Κουράτορας), Δράμης, Ζαχαρίου, Καγιανάς

Αθηναϊκός (Κώστας Αρζένης): Μανωλικίδης, Τσολάκος, Ζάχος (25′ λ.τρ. Σαμπάνης), Αγγελόπουλος, Βασιλείου (80′ λ.τρ. Μπρούσαλης), Τσώνης, Σκούμας, Τσονάκης (50′ Φατσέας), Σακελλαρίου, Λεβέντης (73′ Λεπτάκης), Λημνιός