Α΄ Ε.Π.Σ.Δ.Α.

Θρασύβουλος- Απόλλων Ποντίων 2-4

Επιστροφή στις νίκες για τον Απόλλωνα Ποντίων, που κατέβαλε στην επανάληψη με 4-2 τον Θρασύβουλο στη Φυλή.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Μιχάλη(5′), για να γυρίσει ο Απόλλωνας το σκορ με τους Νάκα(21′) και Λαζαρίδη(39′). Ο Θρασύβουλος ισοφάρισε στο 41′ με απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Κοντούλη.

Η ομάδα του Κώστα Κρασώνη στην επανάληψη μπήκε πιο αποφασισμένα και πήρε το ματς με γκολ των Σιδηρόπουλου(68′ πέναλτι) και Κουσίδη(72′).

Διαιτήτευσε ο Λάμπρου.

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ: Ελθίνι, Λύτρας, Ευθυμιάδης, Πετράκης, Αγγελόπουλος, Καπουράνη, Μιχάλης, Λιόσης, Καψάλας(70′ Καλύβας), Κοντούλης, Καμπόλης(84′ Βερούτης).

ΑΠΟΛΛΩΝ: Ηλιάδης, Λαζαρίδης, Παροτσίδης, Κομιώτης Π. , Μπαρντόκ(68′ Αθανασιάδης), Νάκας, Κουσίδης(84′ Ασλανίδης), Σιδηρόπουλος, Παντελίδης, Κωσταράς(84′ Πουρουζίδης), Κομιώτης Π.Π.  (55′ Καραγεώργος).