Α΄ Ε.Π.Σ.Δ.Α.

Θρασύβουλος- Μικρασιατική 0-3

Στα τελευταία λεπτά η Μικρασιατική «ξεκλείδωσε» την άμυνα του αξιόμαχου Θρασύβουλου και «απέδρασε» με 3-0 από τη Φυλή, συνεχίζοντας χωρίς ήττα τις πρώτες έξι αγωνιστικές.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Μπαγδάτογλου στο 19’.

Οι γηπεδούχοι κράτησαν στη συνέχεια για αρκετό χρόνο τους Μικρασιάτες μακριά από την περιοχή, όμως στα τελευταία λεπτά, η Μικρασιατική σφράγισε τη νίκη με γκολ των Ζουμπουρλή(85’) και  Φουρνάρη(89’). Ο τελευταίος στο 82’ έχασε και πέναλτι που απέκρουσε ο Μποζίκης.

Διαιτήτευσε ο Χρόνης.

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ: Μποζίκης, Γκετσάι(71’λ.τρ. Αβράμης), Ζέρβας,  Λέλος, Αργυρόπουλος(55’ Γκάτζας), Πιπίνης, Κατσίλας, Αγγέλου, Αργκίρα, Κώτσος(80’ Ευθυμιάδης), Μανασίδης(55’ Κωνσταντινίδης).

ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΗ: Μάππας, Καλαϊτζής(73’ Κήττας), Μανώλης, Γαλανός, Γκουτζούλας, Τσούνης, Δρυμούσης(65’ Μαυρονάσος), Ζουμπουρλής, Φουρνάρης, Μπαγδάτογλου(88’ Αριστόπουλος), Δέσκος(59’ Μήτσος).