Θύελλα Μοσχάτου – Οδηγήτρια 1-4

Σαρωτική η Οδηγήτρια θριάμβευσε με 4-1 της Θύελλας στο Μοσχάτο και παραμένει αήττητη στο πρωτάθλημα.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 20’ με τον Ασιέγκμπου, αλλά η ομάδα του Τέλη Μελά «γύρισε» γρήγορα το παιχνίδι με γκολ των Μουστάκα 23’ και Στρόμπουλου 28’ για να σημειωθούν δυο ακόμα τέρματα στην επανάληψη από τους Δημόπουλο 60’ και Βασιλείου 78’.

Η Θύελλα ζήτησε πέναλτι σε ανατροπή του Ασιέγκμπου στο 17’ ενώ στο 33’ έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Μάρκου.

Οι Μοσχατιώτες έχουν σοβαρά παράπονα από τη διαιτησία του  Κωνσταντόπουλου. Όπως γράφει ο τελευταίος στο Φ.Α. , στο ημίχρονο παράγοντας της Θύελλας( δεν τον κατονομάζει) του έκανε λεκτική επίθεση και του ζήτησε τα δελτία  για να πάρει την ομάδα και να φύγει από το γήπεδο. Και μπορεί να μην έγινε αυτό, αλλά ο παράγοντας συνέχιζε να απειλεί τον διαιτητή στην επανάληψη από την εξέδρα ότι θα τον «τελειώσει»…

ΘΥΕΛΛΑ: Ρετζέπης, Φόνσος, Μανιάτογλου, Βερεσόγλου, Μπουρίκας, Ηρειώτης( 80’ Ρατσίας) Μπονιάκου, Ασιέγκμπου, Μάρκου, Νικολόπουλος( 65’ Χουλιάρας) Μπενά( 75’ Γκίκας).

ΟΔΗΓΗΤΡΙΑ: Δρίβας, Στρόμπουλος, Καμμένος, Βασιλέιου, Μπουζάλη, Γεροβασίλης, ( 76’ Ξηρογιάννης) Μουστάκας( 69’ Καλαϊτζόγλου ) Χατζάκης, Πλάκας( 69’ Τάνκας) Δημόπουλος, Γλυνός .