Γ΄ Ε.Π.Σ.Α.

Ιλίσια 2004 – Προμηθέας 2-1

Πιστά στο ραντεβού τους με το κυνήγι του τίτλου ακόμα μία φορά τα Ιλίσια 2004 , αφού πήραν το διπλό στο Γουδί κόντρα στον Προμηθέα με 2-1 .

Οι γηπεδούχοι πιστά στις παραδόσεις έμειναν πίσω στο σκορ αφού στο 35’ λεπτό ο Προμηθέας προηγήθηκε με 1 – 0 .

Στο 2ο ημίχρονο ήρθε η απάντηση των Ιλισίων και συγκεκριμένα στο 72ο έγινε το 1 – 1 με υπέροχο γκολ του Ντούσκο Αλέξη φτάνοντας τα 12 τέρματα του συνολικά.

Στο 90ο σε μία φάση μέσα στην μικρή περιοχή του Προμηθέα το χτύπημα της μπάλας στην πλάτη του Ντούσκο αποδείχθηκε σωτήριο καθώς ο Δημόπουλος του Προμηθέα προσπαθώντας να διώξει την μπάλα έβαλε αυτογκόλ.

Οι παίχτες του Στέφανου Κουμερτά δείχνουν πως έχουν τη δύναμη να διεκδικήσουν μέχρι τέλους την πρώτη θέση, κάτι που θα τους φέρει σε διαδικασία για την άνοδο στην μεγαλύτερη κατηγορία .

ΙΛΙΣΙΑ 2004 :  Παναγόπουλος, Τρυφωνόπουλος, Ρϊσβας, Πάσσης, Κουμερτάς, Δάσκαλος (69’ Ορούσι), Σπυράκης Β’, Ευθυμίου Ε. (82’ Γάτσιος), Βασιλείου (85’ Αναγνωστόπουλος), Ντούσκο, Τσιτιμάκης