Β΄ Ε.Π.Σ.Π.

Ισοπαλία στο ντέρμπι της ΑΕ Περάματος με τον Πειραϊκό

Ισόπαλο 1-1 τελείωσε το ντέρμπι του 1ο Ομίλου της Β’ ΕΠΣΠ ανάμεσα σε ΑΕ Περάματος και Πειραϊκό με τις δυο ομάδες να “μένουν” στις απώλειες βαθμών.

Το παιχνίδι είχε άγρια ομορφιά και πολύ ένταση κυρίως στο τέλος όπου και διαμορφώθηκε το τελικό αποτέλεσμα , με τους γηπεδούχους να φωνάζουν για την διαιτησία του Ζέστα.

Η ομάδα του Περάματος σκόραρε στο 89’ με τέρμα του Παπαγιάννη που είχε περάσει πριν από μερικά λεπτά στο ματς (1-0)  και στο 90’ έμεινε με δέκα ποδοσφαιριστές όταν σε σύρραξη παικτών ο ρέφερι Ζέστας απέβαλε με κόκκινη κάρτα τον Φλέγγα.

Οκτώ λεπτά αργότερα ο Πουτσελάς κέρδισε πέναλτι που εκτέλεσε ο Ορφανός και ισοφάρισε σε 1-1.

Οι φιλοξενούμενοι στο 65’ είχαν δοκάρι σε φάουλ του Σοκορέλη.

ΑΕ Περάματος: Γραίος, Κανάρης, Ξηρός, Καραταράκης, Κοτσάι, Ζαχαρόπουλος, Μαντινιώτης (82’ Μαρκόπουλος), Σαίντ, Παπαδόπουλος (92’ Χαράμης), Φλέγγας, Σιδηρόπουλος (74’ Παπαγιάννης).

Πειραϊκός: Νταβτιάν, Καλλίνικος, Βερσάκης, Βαμβακάς, Παπαδημητρίου, Παπαδόπουλος Σ., Ορφανός, Σοκορέλης, Μπατζάκας(82′ Πουτσελάς), Βλαχογιάννης Σ.(36′ Κοσμάς), Βαφίνης(46′ Μαρίνος, 74′ Ζαχαρόπουλος).