Ισόπαλο το ντέρμπι των Μεγάρων(1-1)

Σε ένα ντέρμπι με όλη τη σημασία της λέξης, Βύζας Μεγάρων και Νέα Πέραμος μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις στο μεταξύ τους 1-1, σε ένα ματς που έγινε παρουσία αρκετού κόσμου και μέσα σε αθλητικότατα πλαίσια.

Το ματς κρίθηκε μέσα σε ένα λεπτό. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Γκελάι στο 30′, για να ισοφαρίσει ο Βύζας στο αμέσως επόμενο λεπτό στο 31′ με τον Στρατιδάκη.

Και οι δύο ομάδες πάλεψαν για τη νίκη, με τους φιλοξενούμενους στο φινάλε να χάνουν μεγάλη ευκαιρία με τον Γεωργιάδη.

Ρεσιτάλ διαιτησίας από το Βάτσιο.

ΒΥΖΑΣ: Πορανίδης, Κωνσταντινίδης, Αμαραντίδης (22’ λ.τρ Φρυγανάς), Φλέγκας, Φυσαράκης, Τοβόρε, Στρατιδάκης, Χατζημελετιάδης, Σταύρε (81’ Παπαδάκης), Σελμανάϊ, Σαχόλι.

ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ: Κεχαγιάς, Πνευματικάκης, Δράγαζης (89’ Αναστασίου), Λημνιάτης, Γεωργιάδης, Λουκίδης (71’ Σεβαστής), Τοπτίδης, Γκελάι, Κοκόσι (75’ Τσάκας), Δουκάκης, Καμπόλης (81’ Νάκος)