Α΄ Ε.Π.Σ.Π.

Ισόπαλο 1-1 το ντέρμπι Χαραυγή- Αμπελακιακός

Δεν ανέδειξε νικητή το ντέρμπι κορυφής ανάμεσα στη Χαραυγή και τον Αμπελακιακό που έληξε ισόπαλο 1-1. Ένα αποτέλεσμα που θεωρείται ευνοϊκό για τους γηπεδούχους που διατήρησαν την διαφορά των πέντε βαθμών από τους αντιπάλους τους και είναι το αδιαφιλονίκητο φαβορί για την πρώτη θέση. Αντίθετα οι Σαλαμίνιοι νιώθουν «καυτή την ανάσα » του ΑΣ Ποντίων που μπήκε για τα καλά στο παιχνίδι για το πλασάρισμα του στις προνομιούχες θέσεις. Το τελικό αποτέλεσμα κρίνεται δίκαιο σε γενικές γραμμές . Μετά από ένα άγονο α’ μέρος η Χαραυγή προηγήθηκε στις καθυστερήσεις του α’ ημιχρόνου( 45+1) με τον Γεωργίου . Η ισοφάριση για τους φιλοξενούμενους ήλθε στο 64’ με τον Μαρούδη. Οι γηπεδούχοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία για να πάρουν τη νίκη στο 76’, όταν το πέναλτι που εκτέλεσε ο Γεωργίου βρήκε το δοκάρι. Στο 85’ αποβλήθηκαν οι Γεροπαναγιώτης και Θεοδοσίου που συνεπλάκησαν Σωστός ο διαιτητής Πουλόπουλος

ΧΑΡΑΥΓΗ: Κατσικώστας, Γαβαλάς, Χονδρουδάκης, Γεροπαναγιώτης, Γεωργίου, Παπανικολάου, Αϊβαλιώτης, Σταυρόπουλος( 46’ Φασιλής), Κώης, Βουτσιώτης( 91΄Μουρελάτος), Μιφτάρι

ΑΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟΣ: Βουδούρης, Ζώτο, Ραπατζίκος( 76’ Ρεσβάνης ) , Χαλούλος, Μπούνταλης( 43’ Θεοδοσίου) , Φασουλής, Παπαϊσιδώρου( 61’ Αλιάι) , Κουπετώρης, Μαρούδης, Μιχαλάκης, Ιλάνογλου.