Καθάρισε νωρίς η Διάνα Ηλιούπολης, 3-0 εκτός το Ηράκλειο

Κάνοντας εντυπωσιακή εμφάνιση στο πρώτο μέρος η Διάνα Ηλιούπολης επικράτησε εκτός έδρας επί του Ηρακλείου με 3-0 και ανέβηκε στη 2η θέση μαζί με τα Σούρμενα.

Εφτασε έτσι τους 29 βαθμούς και παραμένει αήττητη, ενώ το Ηράκλειο έμεινε στους 19.

Πριν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό, ο Κωνσταντινίδης με φοβερό μακρινό σουτ έκανε το 0-1. Στο 25′ οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι με κεφαλιά του Θεοδώρου, αλλά οι φιλοξενούμενοι καθάρισαν το ματς μέσα σε τρία λεπτά, με τον Παπαντζίμα στο 36′ και τον Γεωργιάδη στο 38′ να διαμορφώνουν το τελικό 0-3.

Η Διάνα είχε δοκάρι με τη σειρά της στο 60′ με τον Ζώη.

ΑΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Χρήστος Λάμπρου): Βαμβακάς, Καρώνης, Χριστόπουλος (46’ Τσίχλας), Παρασκευάς, Θεοδώρου, Γεωργόπουλος (63’ Λεοντόπουλος), Χαβενετίδης (46’ Παπαγεωργίου), Παπαδόπουλος, Μπάκας, Νταλλένγκα, Τζίδρας.

ΔΙΑΝΑ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Γιάννης Κουσάνας): Μάρκου, Παπαδόπουλος (85’ Κατσιάνης), Κουτσογκίλας, Νίκολι, Γεωργιάδης, Μπαρδάκης, Παπαντζίμας, Κωνσταντινίδης (65’ Καζάκος Αλ.), Ζώης (78’ Καζάκος Π.), Φάρος (85’ Βουλτσίδης), Ποντικάκος (85’ Πανίδης).