“Καθάρισε” ο Άρης Πετρούπολης και τον Βοτανικό(φώτο)

2-0 το αποτέλεσμα

Μετά από ένα άκαρπο πρώτο ημίχρονο ο Άρης Πετρούπολης ασκώντας ασφυκτική πίεση στην εστία του Βοτανικού νίκησε με 2 – 0 διατηρούμενος στην 1η θέση της βαθμολογίας του 2ου ομίλου της Α΄ Αθήνας.

Στο 57΄ χτύπημα φάουλ του Λεμπέση η μπάλα βρήκε το δοκάρι του Βοτανικού.

Στο 75΄ σουτ του Καραδημητράκη βρήκε για άλλη μια φορά το δοκάρι του Βοτανικού. Η μπάλα γύρισε στον Κονέ που με σούτ έγραψε το 1 – 0 .

Μετά από δύο λεπτά στο 77΄ με ισχυρό σούτ ο Λεμπέσης έκλεισε το σκορ 2-0 υπέρ του Άρη. Στο 86΄ λίγο έλειψε ο Κονέ να αυξήσει το σκορ αστοχώντας μόνος προ του αντίπαλου τερματοφύλακα.

Καλή η διαιτησία του Μπαϊρακτάρη

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ.: Στουραΐτης, Βλαχόπουλος, Αραπογιάννης (46΄ Κονέ), Τζαμαλής (46΄ Γεγές), Λίκα, Μουρτζάκης, Κυραννός, Κότσαλος, Μπαλογιάννης, Λεμπέσης, Καραδημητράκης.

ΒΟΤΑΝΙΚΟΣ: Τσαλίκης, Παντέλης (79΄ Σπιροπάλι), Κωστούλιας (88΄ Κασαπάκης), Ντάμας, Κατσούδας, Μινασιάν, Ασημακόπουλος, Σκεύης (30΄ Καράτι), Σκαρλάτος, Παπαδάκης, Παλιογιώργης.