Καθάρισε στο δεύτερο ημίχρονο ο Ήφαιστος Περιστερίου, 3-0 τον ΠΑΟ Ρουφ

Ανεβάζοντας την απόδοση του στο δεύτερο ημίχρονο και εκμεταλλευόμενος το αριθμητικό πλεονέκτημα, ο Ήφαιστος Περιστερίου επικράτησε επί του ΠΑΟ Ρουφ με το ευρύ 3-0.

Έφτασε έτσι τους 18 βαθμούς, με τον ΠΑΟ Ρουφ να μένει στους 20.

Οι φιλοξενούμενοι έμειναν με λιγότερο παίκτη στο 42′, όταν ο διαιτητής έδειξε την δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Μπόκο.
Νωρίτερα, στο 34′ ακυρώθηκε λόγω οφσάιντ γκολ του Γονή για τους Περιστεριώτες.
Ο Ήφαιστος εκμεταλλεύτηκε το αριθμητικό πλεονέκτημα στο δεύτερο 45λεπτο και πήρε τη νίκη.
Το σκορ άνοιξε μετά από αυτογκόλ του Αναστασίου στο 59ο λεπτό, στη συνέχεια ο Γονής με ωραίο πλασέ στην αντεπίθεση σημείωσε το 2-0 στο 65′, ενώ ο Λάγγας με ένα μακρινό και δυνατό σουτ στο 72ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Ήφαιστος Περιστερίου (Γιώργος Καρατζάς): Μπότος, Σταύρου, Βλάχος, Κλωνάρης, Λιούκας, Πάζα (81′ Παπαδόπουλος), Γονής, Ιατρού (75′ Φράρος), Σιδέρης (75′ Φούφας), Λάγγας (81′ Κέσκος), Σαμαράς (56′ Σκούμας).
ΠΑΟ ΡΟΥΦ (Στάθης Πανακούλιας): Κουνάδης, Μπόκος, Τσουκαλάς (53′ Νάσι), Ηρακλής Βουρνάζος, Καλτσάς (75′ Καραγιάννης), Φέγγης (62′ Γεωργίου), Παλάτσιος, Αναστασίου (62′ Σταμάτης), Γεωργόπουλος, Στατήρης (75′ Μανέτας).