Α΄ Ε.Π.Σ.Δ.Α.

Καθάρισε στο δεύτερο η Ζωφριά τον Απόλλων Ποντίων

2-1 νίκησε η Ζωφριά

Ανεβάζοντας στροφές στο δεύτερο ημίχρονο η Ζωφριά νίκησε με 2-1 τον μαχητικό Απόλλωνα Ποντίων.

Οι Πόντιοι προηγήθηκαν με 1-0 στο 32 με τον Απαζίδη που ήταν και το σκορ πρώτου ημιχρόνου.

Οι γηπεδούχοι έφεραν το ματς στα ίσια στο 59΄με τον Καμαριάρη και πήραν την πολύτιμη νίκη στο 87΄με τον Θανάση.

Πολύ καλός ο διαιτητής Κασσαβέτης που απέβαλε στο 90 τον Μασμανίδη για επικίνδυνο παίξιμο.

ΖΩΦΡΙΑ: Μαστοράκης, Μουές, Κυρίου, Αγγελλογιαννάκης, Σταυραντώνης, Θανάσης, Αρβανιτάκης, ( 46′ Παντελίδης ) ,Βλάχος( 46′ Δρακόπουλος) Καμαριάρης, Μήνος, Παπάζογλου, ( 89′ Γκόγκας )

ΑΠΟΛΛΩΝ: Στεφανίδης , Ελευθεριάδης, Τεπετίδης Κ., Καπίδης, Ταραλίδης,( 59΄Μασμανίδης) , Μπαϊράμοβ , Απαζίδης, Τεπετίδης Χ. Πασαλίδης ( 65’Μεϊμαρίδης), Σκεντέρι, Πομπουρίδης ( 75΄Καγκελίδης )