Γ΄ Ε.Π.Σ.Π.

“Καθάρισε” το Χατζηκυριάκειο 2-1 την Αρμενική..

Στην επανάληψη η ΑΕ Χατζηκυριακείου γύρισε το παιχνίδι και νίκησε 2-1 την Αρμενική που άξιζε καλύτερης τύχης.

Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι στο α’ μέρος και προηγήθηκαν στο 14′ με γκολ του Αδρακτά .

Οι Χατζηκυριακιώτες ανέβηκαν στην επανάληψη και πήραν τη νίκη με τέρματα των Ψαρούδη 63′ και Γεργερίτη 77′.

Η Αρμενική που στάθηκε άτυχη στο 89′ με τον Κρικοριάν( δοκάρι), έχει σοβαρά παράπονα από τον διαιτητή Μαστρογιαννόπουλο.

ΑΡΜΕΝΙΚΗ: Βαφειάδης, Πανταζής, Κρικοριάν, Ζαρούρ, Ψαρόπουλος( 31′ Μούρτος_) Βασιλόπουλος ( 72’Αθανασίου) Στολίγκας, Ιορδανίδης, Αδρακτάς, Γριμάνης Σπαθούλας

ΧΑΤΖΗΚΥΡΙΑΚΕΙΟ: Παναγάκος, Αμίλητος( 46΄Ψαρούδης) , Κονόμι, Χαραλαμπόπουλος, Ηλιόπουλος(11′ λ. Τρ. Σταυρακόπουλος) , Δούλος, Γεργεριτάκης, Σταύρου, Μαυρίκης( 71′ Χρυσαφάκης), Βούλγαρης, Νάνος