Καλή εμφάνιση αλλά ήττα για Κορωπί

1-0 από Καλλιθέα

Πολύ καλή εμφάνιση παρά την ήττα με 0 -1 είχαν οι παίχτες του Κορωπίου απέναντι στους επαγγελματίες της Καλλιθέας. Έγινε γενικά ένα πολύ καλό και δυνατό παιχνίδι το οποίο κρίθηκε από ένα αμφισβητούμενο πέναλτι που έδωσε ο Διαιτητής Γαλάνης στο 40΄ Το πέναλτι εκτέλεσε ο Ματσούκας απέκρουσε ο τερματοφύλακας Κονδυλόπουλος και στην επαναφορά σκόραρε ο Ματσούκας.

Στο δεύτερο ημίχρονο παρά τις αλλαγές του Αντώνη Καρπούζα οι παίχτες προσπάθησαν για την ισοφάριση χωρίς αποτέλεσμα. Ο Προπονητής Αντώνης Καρπούζας έμεινε πολύ ευχαριστημένος από την απόδοση όλων των παιχτών που χρησιμοποίησε διαπιστώνοντας απέναντι σε ένα μεγάλο αντίπαλο όπως είναι η Π.Α.Ε ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ότι το ΚΟΡΩΠΙ μία εβδομάδα πριν ξεκινήσει το πρωτάθλημα είναι πανέτοιμο για την πρεμιέρα.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Γαλάνης με βοηθούς τον Πολυχρονιάδη και τον Μπουξμπάουμ.

Κορωπί : Κονδυλόπουλος, Φύτρος, Πάντου, Ντεντόπουλος, Ντούνης, Πριονίδης, Γαλάνης, Κοκίνης, Θεοφάνους, Ανδρεάδης, Παπαδόπουλος. Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι Τσαπαρής, Βρούτσης, Χοντάϊ, Σπηλιόπουλος, Ντιόπ, Μινάϊ, Μανασσής.