Καλοπήτας: Δίκαιο το αποτέλεσμα

Το ανταγωνιστικό πρόσωπο που παρουσίασε δεν ήταν αρκετό για να του χαρίσει τη νίκη στην αναμέτρηση με την Κηφισιά. Ο Ιωνικός, παρά το γεγονός ότι παρουσιάστηκε βελτιωμένος στο ντέρμπι της προηγούμενης Κυριακής, αναδείχθηκε ισόπαλος (1-1) με την ομάδα των βορείων προαστίων, ωστόσο, ο προπονητής του ιστορικού συλλόγου, Ηλίας Καλοπήτας, έμεινε ικανοποιημένος από την προσπάθεια των ποδοσφαιριστών του. Ο ίδιος σε δηλώσεις που παραχώρησε αμέσως μετά το ματς στην ιστοσελίδα www.stoplekto.gr αναφέρθηκε στο παιχνίδι χαρακτηρίζοντας μάλιστα το αποτέλεσμα δίκαιο. Αναλυτικά τα όσα δήλωσε: Παίξαμε ενάντια σε μια ομάδα που θα διεκδικήσει το πρωτάθλημα, γνωρίζοντας ότι είναι πολύ δυνατή ειδικά στην έδρα της. Ξεκινήσαμε πολύ καλά το παιχνίδι, είχαμε την πρωτοβουλία των κινήσεων και καταφέραμε να σκοράρουμε πρώτοι. Δυστυχώς ισοφαριστήκαμε πολύ γρήγορα και δημιουργήθηκε εκνευρισμός στην ομάδα για λίγα λεπτά όπου σε αυτό το διάστημα ο αντίπαλος έγινε επικίνδυνος σε δυο φάσεις. Από εκεί και πέρα, και ειδικά στο β’ ημίχρονο δεν απειληθήκαμε και είχαμε δυο ευκαιρίες στον αγώνα για να πετύχουμε καποιο τέρμα. Βάσει της συνολικής εικόνας, το αποτέλεσμα θεωρώ ότι είναι δίκαιο. Είμαστε ευχαριστημένοι από την εικόνα που παρουσιάσαμε αλλά έχουμε αρκετά περιθώρια βελτίωσης’.