Καρατζας: Μας μένει η πικρία

Παρότι προσπάθησε αρκετά η Νέα Ιωνία δεν μπόρεσε να νικήσει τον ΑΟ Περιστερίου μένοντας στο ισόπαλο 1-1. Οι πολλές απουσίες αλλά και το γεγονός ότι ο Νησαριώτης έχασε ένα γκολ που… δεν χάνεται σύμφωνα με τον τεχνικό του προσφυγικού συλλόγου, Γιώργο Καρατζά έπαιξαν σημαντικό ρόλο στον αγώνα. Χαρακτηριστικές είναι και οι δηλώσεις που παραχώρησε αμέσως μετά το ματς όπου και τόνισε:

Είχαμε πάρα πολλές ελλείψεις. Δηλαδή δεν έπαιζαν οκτώ παίκτες και η 18αδα αποτελούνταν από 13 μικρούς παίκτες (1995-1999). Χρησιμοποίησα έναν ποδοσφαιριστή από το εφηβικό, τον Τριάντη και ήταν άλλα δυο νεαροί (1998), ο Μάντεσης και ο Κώνστας. Παρ’ ολα αυτά η ομάδα στάθηκε αρκετά καλά. Μέχρι το 19′ που αποβλήθηκε ο Καψιόχας είχαμε προηγηθεί στο σκορ και ήμασταν πάρα πολύ καλοί. Μετά την αποβολή και αφού αντιμετωπίζαμε μια ποιοτική ομάδα, δώσαμε την πρωτοβουλία στο Περιστέρι. Παρότι ισοφαριστήκαμε στο β’ μέρος δεν κινδυνεύσαμε, και τη φάση του αγώνα την είχαμε εμείς με το Νησαριώτη στα τελευταία λεπτά. Είμαι πολύ ικανοποιημένος από την αγωνιστικότητα και την τακτική συμπεριφορά των παικτών. Μας αφήνει την πίκρα των καθυστερήσεων το αποτέλεσμα γιατι χάσαμε μεγάλη φάση’.