Κατήφορος για Θήβα, ανήφορος για Ναύπλιο

1-2 ο Πανναυπλιακός

Η αγωνιστική αστάθεια συνεχίστηκε και στο νέο έτος για τη Θήβα που υποχρεώθηκε σε εντός έδρας ήττα από τον Πανναυπλιακό με 2-1.

Στο 42′ ο Αγγελόπουλος έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του Ναυπλίου αλλά η Θήβα στο 60ο λεπτό της αναμέτρησης ισοφάρισε με τον Ανυφαντή. Ο Αγγελόπουλος όμως στο 86ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό 1-2 δίνοντας τους τρεις πολύτιμους βαθμούς στην ομάδα του. Στο 69′ ο Μεθενίτης είχε δοκάρι για την ομάδα της Θήβας.

ΘΗΒΑ: Τσίμας, Πλάντζος, Φέκας, Καρύδης, Ευθυμίου, Μεθενίτης, Λάμπρου, Χατζάκης (82′ Τσέλος), Γκαράνης (46′ Νταλάκας). Ανυφαντής, Κοτσαλάς (76′ Ανέστης).

ΠΑΝΝΑΥΠΛΙΑΚΟΣ: Λάσκαρης, Ταμπάκης, Γκολέμης, Ζίου, Παπουτσής, Χατζησοφρωνίου, Καραμάνος, Λαμπρούσης (60′ Ζαχαράκης), Νικολέτος, Αγγελόπουλος (87′ Σπυρόπουλος), Λούπας (46′ Καραγκούνης).