Β΄ Ε.Π.Σ.Α.

Καταιγίδα στο Β’ η Κοψαχείλα, 5-0 εκτός την Θύελλα Περιστερίου

Ανεβάζοντας στροφές στο δεύτερο ημίχρονο, η Κοψαχείλα πήρε εμφατική εκτός έδρας νίκη με 5-0 επί της Θύελλας Περιστερίου και ανάσανε βαθμολογικά.

Εφτασε έτσι τους 21 βαθμούς και είναι στην 7η θέση, ενώ η Θύελλα ‘άντεξε ένα ημίχρονο αλλά μόλις δέχτηκε το πρώτο γκολ κατέρρευσε, με αποτέλεσμα να υποστεί την 14η ήττα της σε ισάριθμα παιχνίδια.

Στο 50′ ο Ιμπρο έκανε το 0-1, με τον Σανετβιράτνε να κάνει το 0-2 στο 61’. Ο Ιμπρο με το 2ο προσωπικό του γκολ στο 75′ έκανε το 0-3, ενώ στο 87′ ο Δημήτρης Βεϊζάι ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-4. Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Φώτης Βεϊζάι, που στο 90′ διαμόρφωσε το τελικό 0-5.

ΘΥΕΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ: Παλαιολόγος, Λέμης, Ρότα, Δρούλιας, Ζαρναβέλης, Σταματάκης, Κολοβός, Χριστοδούλου, Μποζάς Ν., Στοτσένι (68′ Δήμο), Αντωνόπουλος (75′ Νικολόπουλος).

ΚΟΨΑΧΕΙΛΑ: Μοσχοβίτης, Φόνσος (80′ Ψαθάκης), Ιμπρο, Μουχαμέτι, Πρέντσε, Σανετβιράτνε, Περιμένης (74′ Φύτρος), Ασημακόπουλος (80′ Νούλας), Σταμούλης (74′ Βεϊζάι Δ.), Βεϊζάι Φ., Φωτόπουλος (85′ Μπετχαβάς).