Ε.Π.Σ.Α

Κεραμεικός-Αναγέννηση Πετρούπολης 1-1 (5-4 πεν.)

Ο Κεραμεικός νίκησε την Αναγέννηση Πετρούπολης στα πέναλτι με 5-4, ενώ ο κανονικός αγώνας και η παράταση έληξε 1-1. Στο 68’ ο Κάτρης έκανε το 1-0 και στο 75’ ο Χαλικιάς ισοφάρισε σε 1-1. Το σκορ δεν άλλαξε στο 90λεπτο και στο 30 λεπτά της παράτασης και οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στα πέναλτι. Το τελευταίο πέναλτι του Ζ. Ντανά απέκρουσε ο γκολκίπερ Αναγνωστόπουλος και ο Κεραμεικός πήρε την πρόκριση με 5-4 για την επόμενη φάση του θεσμού. Η Αναγέννηση στην παράταση έπαιξε στην ουσία με δέκα παίκτες γιατί ο Δήμας ήταν τραυματίας και επειδή είχαν γίνει και οι τέσσερις αλλαγές δεν μπορούσε να αντικατασταθεί.

Διαιτητές: Προδρομιάδης, Νταρακλίτσης-Πρίντζιος.

ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ: Αναγνωστόπουλος, Γκότσης (54’ Κυριακόπουλος), Μπέσκα, Γκαρτζονίκας, Μακρυπούλιας, Κουλούρης, Ευσταθιάδης (113’ Νάτσιο), Κάτρης, Μάρκος, Πετούα, Νόρις (54’ Καπακτσόγλου).

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ: Ματούδης, Σχίζας (73′ Ιωάννου), Χριστοδουλάκης, Μαχαίρας, Τσόπας (91′ Μητρόπουλος), Δήμας, Ασημινιός (63′ Νικολάου), Ορφανάκος, Ζ. Ντανάς, Γκέλμπεσης, Κ. Ντανάς (46′ Χαλικιάς).