6ος Όμιλος

Κερατσίνι-Πανερυθραϊκός 3-0

To Κερατσίνι επικράτησε με 3-0  του Πανερυθραϊκού σε φιλική αναμέτρηση η οποία  έλαβε χώρα στο “Παναγιώτης Σαλπέας”.

Οι “Ροσονέρι”, του Δημήτρη Αρναούτη, πραγματοποιήσαν πολύ καλή εμφάνιση και  δεν θα ήταν ψέματα να πει κανείς ότι ίσως και το τελικό σκορ να τους αδικεί. Στο πρώτο ημίχρονο, η  ομάδα του Πειραιά προηγήθηκε με 2-0, χάρις στα γκολ των Διάκου(σουτ από 30 μέτρα) και του Κομνηνού με ωραίο σουτ μέσα από την περιοχή και τον κίπερ εξουδετερωμένο.

Και στην επανάληψη, οι “Ροσονέρι” συνέχιζαν να βγάζουν ενέργεια στο παιχνίδι τους έχασαν αρκετές ευκαιρίες για γκολ,  και τον Μιχαλά τελικά  να πετυχαίνει το τρίτο γκολ με ωραία ατομική ενέργεια και σουτ.

Κερατσίνι: Μακρυωνίτης-Γιαταγανάκης-Μύρκος-Βαττής -Αγγελάκης-Λουσιέν-Διάκος-Χονδρουδάκης-Κυριαζόπουλος-Κέβιν-Κομνηνός.

Λιούμπης-Γκεγκάι-Ροκάκης-Μεγαλοοικονομου-Σφυρογιαννάκης-Παναγιωτόπουλος-Πογοσιάν-Μιχαλάς-Σιάνος-Θεοδώρου-Μανωλιάς