Ε.Π.Σ.Α.Ν.Α.

Κεραυνός χτύπησε τον Ωρωπό

Πρόκριση για την ομάδα της Κερατέας

Την πρόκριση για την επόμενη φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΑΝΑ εξασφάλισε χθες ο Κεραυνός Κερατέας με τη νίκη που σημείωσε εκτός έδρας απέναντι στον Ωρωπό με 1-0. Το τέρμα των φιλοξενούμενων σημείωσε στο 25’ ο Δ. Ρώμας. Λίγο αργότερα, οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν έντονα στο διαιτητή Αντιπαριώτη (βοηθοί Δουλγεράκης-Μακρής) για πέναλτι, υποστηρίζοντας ότι η μπάλα βρήκε σε χέρι αμυντικού του Κεραυνού. Στο 3’ των καθυστερήσεων οι «ασπρόμαυροι» θα μπορούσαν να είχαν στείλει το ματς στην παράταση, όμως ο Γλιάτης απώλεσε την ευκαιρία που του παρουσιάστηκε.

ΩΡΩΠΟΣ: Βασιλειάδης, Αποστολάκης, Γιακουμέλος, Γλιάτης, Βοσούλας, Μέγας, Λούσι, Παπαγεωργίου, Ανυφαντής, Κρομύδας, Τσιπλακίδης.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ: Παππάς Γ., Παπασωτηρίου, Λιούμης, Μεγαγιάννης, Πρίφτης, Παππάς Χ., Λούζι (85′ Πλάκα), Ρώμας Γ., Ρώμας Δ. (72′ Εφραιμίδης), Κοντογιάννης, Κριεμμάδης (89′ Χελιώτης)

Ρεπορτάζ: Κυριάκος Παντζαρίδης