6ος Όμιλος

Κηφισιά-ΑΟΑΝ 2-2

Σοκ στις καθυστερήσεις υπέστη η Κηφισιά η οποία έμεινε στο ισόπαλο 2-2 με τον ουραγό ΑΟΑΝ. Οι Κρητικοί παρουσίασαν πολύ καλό πρόσωπο και κατάφεραν να φύγουν από το Ζηρίνειο με το βαθμό της ισοπαλίας, σε αντίθεση με τους ”κυανόλευκους” οι οποίοι δεν απέδωσαν το αναμενόμενο. Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο ματς και έφτασαν κοντά στο γκολ στο 8′ όμως ο Χίσο έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι της εστίας του Μπρόκου. Το συγκρότημα του Γιώργου Καβουσανού κόντρα στη ροή του αγώνα ευτύχησε να ανοίξει το σκορ στο 40′. Συγκεκριμένα, ο Γρηγόρης Κοκολάκης με ωραία σέντρα βρήκε τον Ιασωνίδη ο οποίος με μονοκόμματο σουτ δεν άφησε κανένα περιθώρια αντίδρασης στον Ιωσήπου γράφοντας το 1-0. Στην επανάληψη, η ομάδα των βορείων προαστίων πίεσε για την ισοφάριση η οποία ήρθε στο 66′ όταν οι κυανόλευκοι κέρδισαν πέναλτι και την αποβολή του Δέλλιου όντας τελευταίος παίκτης. Την εσχάτη των ποινών ανέλαβε ο Θανόπουλος ο οποίος ευστόχησε σημειώνοντας το πρώτο του γκολ με τη φανέλα της Κηφισιάς. Ο ίδιος ποδοσφαιριστής στο 81′ χτύπησε και πάλι καθώς το σουτ που επιχείρησε αφού αρχικά βρήκε το δοκάρι στη συνέχεια κατέληξε στα δίχτυα του Μπρόκου. Πάντως, οι φιλοξενούμενοι δεν είχαν πει την τελευταία τους κουβέντα και παρά το γεγονός ότι έπαιζαν με παίκτη λιγότερο στο γήπεδο, λυτρώθηκαν στις καθυστερήσεις χάρις σε εύστοχη εκτέλεση φάουλ του Γρηγόρη Κοκολάκη

ΚΗΦΙΣΙΑ (Μάρκος Μαυρομάτης) Ιωσήπου, Στασινός, Ανδρίκος, Παπαζούδης, Κολοτούρος (46′ Γιόνδης), Ντούμος(80′ Παπάζογλου) , Χίσο ( 70′ Tεγούσης), Αλήμπας, Θανόπουλος, Γκουτσούλας, Καραμπάς

ΑΟΑΝ (Γιώργος Καβουσανός): Μπρόκος, Πηγιάκης, Μουτάκης (46′ Χατζιάι ) , Κ. Κοκολάκης Γ, Δέλλιος, Κωστάκης, Μυρίλας (72′ Γκετα), Γιάνκοβιτς, Δήμας (80′ Φαγας), Γ. Κοκολάκης Κ, Ιασωνίδης