6ος Όμιλος

Κλείδωσε την παραμονή ο Ηρόδοτος

Ο Ηρόδοτος ανανέωσε τη συμμετοχή του στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής για την έα χρονιά μετά τη σημαντική νίκη που σημείωσε με 2-0 κόντρα στον ΑΟΑΝ. Το τρίποντο αυτό σηματοδοτεί και αυτόματα την παραμονή του ιστορικού συλλόγου στην κατηγορία. Το α’ μέρος ήταν μοιρασμένο ωστόσο στην επανάληψη οι φιλοξενούνενοι ανέβηκαν και έχασαν σημαντική ευκαιρία για να ανοίξουν το σκορ με τον Γκέκα να σημαδεύει το δοκάρι της εστίας του Δ. Ζαφείρη. Η απάντηση των γηπεδούχων ήταν άμεση αφού λίγα λεπτά αργότερα ήταν η σειρά του Μωραϊτη να σημαδέψει το δοκάρι του Κασσωτάκη. Στη συνέχεια ανέλαβε δράση ο Κλίνης ο οποίος με δυο προσωπικά γκολ χάρισε τη νίκη στην ομάδα του

Ηρόδοτος (Θανάσης Κολιτσιδάκης) : Ζαφείρης Δ., Μπινιχάκης, Χαρίτος, Μπαλάφας, Μαγάκης(80 Γιαπιτζακης), Βελέτης, Αχιλλέως, Χατζηανδρέου(70 Προβιδάκης), Σκουλάς(46 Μωραίτης), Ζαφείρης Α., Κλίνης

ΑΟΑΝ (Γιώργος Καβουσανός) : Κασσωτάκης, Πηγιάκης, Γκέτα, Κωστάκης(43 Μουτάκης), Γκέκα(78 Φαγάς ), Χρηστάκης(75 Μυρίλα), Ιασωνίδης, Μαρκάκης, Δήμας, Γ. Κοκολάκης, Καρνιάτης