Κορυφή η Αγία Ελεούσα, 7-1 την Αμιλλα Περιστερίου

Σε ένα ματς που δεν αντέχει σε κριτική αφού η διαφορά των δύο ομάδων ήταν χαώδης, η Αγία Ελεούσα συνέτριψε την Αμιλλα Περιστερίου με 7-1 και ανέβηκε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Εφτασε έτσι τους 14 βαθμούς, ενώ η Αμιλλα υπέστη την 5η ήττα της σε ισάριθμα ματς.

Στο 19′ ο Μπίκος έκανε το 1-0, ενώ μέσα σε δύο λεπτά ο Γκουτίδης στο 36′ και ο Κρητικός στο 37′ ανέβασαν τον δείκτη του σκορ στο 3-0. Στο 45′ ο Κατσιούλας μείωσε σε 3-1, σκορ με το οποίο έληξε το πρώτο ημίχρονο. Στο 51′ η Αμιλλα έμεινε με 10 παίχτες λόγω αποβολής του Σώκου με απευθείας κόκκινη κάρτα, με τον Καραδήμα στο 60′ και τον Παναγιώτη Μπάκα στο 66′ να κάνουν το 5-1. Ο Τουφεξίδης με δύο προσωπικά γκολ στο 82′ και στο 90′ διαμόρφωσε το τελικό 7-1.

ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ: Αλεξόπουλος, Μαζμανίδης (53′ Σωτηρόπουλος), Κρητικός, Μπάκας Α., Μπίκος, Κύβελος (53′ Λαδένογλου), Μπάκας Π., Κατσικογιάννης (63′ Κέσκος), Καραδήμας, Γκουτίδης (53′ Πατσατζόγλου), Κοπανάς (63′ Τουφεξίδης).

ΑΜΙΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ: Κομπότης (46′ Αδαμόπουλος), Κατσιμπούλας, Σώκος, Τζαφεράι, Κατσιούλας, Καστόρας (79′ Κατσαμάς), Καπίρης, Ρεπάι (63′ Παυλάκος), Χόντζα (46′ Κακούσιος), Σεφγκίνι (63′ Ασίμης), Αγγελόπουλος.