Α΄ Ε.Π.Σ.Α.Ν.Α.

Κορωπί – Μάχη Μαραθώνα 3-2

Ωραίο παιχνίδι, αντάξιο της βαθμολογικής θέσης των δύο ομάδων έγινε σήμερα στο Κορωπί, ανάμεσα στον τοπικό σύλλογο και τη Μάχη Μαραθώνα. Το πρώτο ημίχρονο κατά ενενήντα τοις εκατό καθόρισε το τελικό αποτέλεσμα, όπου μπήκαν τέσσερα γκολ.

Προηγήθηκαν οι φιλοξενούμενοι με τον Νταή στο 25΄ 0-1 και ισοφάρισε ένα λεπτό μετά ο Λούρμπας για το Κορωπί 1-1.
Στο 30΄ ο Μάργαρης έκανε την ολική ανατροπή του σκορ για το Κορωπί, γράφοντας το 2-1. Στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου ο Σένε έφερε το παιχνίδι στα ίσια κάνοντας το 2-2.

Στο 68΄ ο Λούρμπας έγραψε το 3-2, δίνοντας την ευκαιρία στην ομάδα του, να επανέλθει στις νίκες.
Στο 87΄ με δεύτερη κίτρινη κάρτα αποβλήθηκε ο Cotov για τους γηπεδούχους. Στο 89΄ τον ακολούθησε στα αποδυτήρια ο Νταή από τους φιλοξενούμενους και εκείνος με δεύτερη κίτρινη.