Α΄ Ε.Π.Σ.Δ.Α.

Κριός Ασπροπύργου- Ηρακλής Ελευσίνας 2-2

Στα τελευταία λεπτά κρίθηκε το τελικό 2-2 ανάμεσα στον νεοφώτιστο Κριό Ασπροπύργου με τον Ηρακλή Ελευσίνας σε ένα εντυπωσιακό ματς με ανατροπές.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα με τον Γκόρο στο 21′.

Ο Κριός στην επανεμφάνισή του στην Α’ Κατηγορία δεν “μάσησε” και στην επανάληψη γύρισε το σκορ με γκολ των Σφακιανάκη Αγγ.(72′) και Ζέρβα(84′). Ο Ηρακλής όμως είχε απάντηση και κατάφερε να ισοφαρίσει στο 90′ με τον νεοσεισελθέντα Ρούπλη.

Στο 94′ οι γηπεδούχοι έχασαν μοναδική ευκαιρία με τον Μεϊμαρίδη να πάρουν τη νίκη, αλλά ο Παπαθανασίου απέκρουσε σε κόρνερ.

Διαιτήτευσε ο Μανούρας.

ΚΡΙΟΣ: Κατσούλας, Ντεζίπ(64′ Μαζμανίδης), Κουσιόρης(83′ Σούτας), Ζέρβας, Σφακιανάκης Αντ., Λακάι, Σφακιανακης Αγγ., Χαϊντούτης, Μεϊμαρίδης, Δανιηλίδης, Καραπαναγιώτης(31′ λ.τρ. Τόλας).

ΗΡΑΚΛΗΣ: Παπαθανασίου, Παροτσίδης, Ράλλης, Χότζα, Πουρής(61′ Ρούπλη), Γκόρος, Αυγέρης, Μαγκανάς, Πεχλιβανίδης, Θεοφανίδης, Τσακουρίδης.